7 Mart 2010 Pazar

Yeni Başlayanlar için Ayrılık


Sonucu hemen hemen bellidir, klasiktir. Göz yaşı dökülür bazen, bazende "biliyordum zaten", "haklısın yürümüyordu" numaralarına başvurulur. Ümit kalmadığının anlaşıldığı anda ise "arkadaş kalalım" diye saçma bir cümle kurulur. Amaç gözünüzün önünde tutmaktır onu, nefesini solumaya devam etmektir, tiryaki olmuş büyeyi bir anda onsuz bırakmamaktır, alıştırmaktır.

Çok koyar insana bazen, bazende sonu olmayan filmi çöpe attım etkisi yaratır. önce geçmişe dönmek için bakılır gökyüzüne, bir zamanlar değer verdiğiniz kişi düşünülür "iyi oldu mu?" "atlattı mı?" diye sorular soran bir melek olursunuz bir anda, çok geçmeden kendinize yöneltirsiniz aynı soruları, ilk etapta cevaplamaya cesaret edemezsiniz, hemen şeytan kesilip "banane yahu!" deyip, gözlerinizi ayırırsınız gökyüzünden. "Artık özgürüm" diye mırıldanırsınız kendi kendize, ama gittiğiniz her mekanda ondan kalan bir anıya sahipsinizdir. Karşıda duran o boktan tabloya bile bayılıyordur o. Söküp atmak, çevreye zarar vermek istersiniz, kendinize gelip frenlersiniz kendinizi. Daha sonra "ben mutluyum" diye sorunuzu yanıtlama ihtiyacı duyarsınız, özenle kendinizi inandırırsınız.

Artık sizin için önemli olan yeniden başlamaktır. ondan kalanları kısmen çöpe atmak, hafızanızı gerekli/gereksiz bilgilerle doldurup, gökyüzüne gelecek için bakmaktır, en azından çabalamaktır.

0 Çemkiren Var:

Yorum Gönder

Radyo

Sisteminizde Flash Player 10 kurulu değil :(